O NAS

Veticus

Przychodnia dla zwierząt Veticus to miejsce,  gdzie od wielu lat pomagamy Waszym podopiecznym utrzymywać oraz odzyskiwać dobry stan zdrowia. Od czasu powstania, a miało to miejsce w 1989 roku, zakres naszych możliwości uległ znacznemu rozwojowi zarówno w aspekcie personalnym jak i sprzętowym.

Dziś nasz Veticusowy zespół liczy 12 osób, dla których priorytetem jest trafne i szybkie postawienie diagnozy oraz wdrożenie optymalnego leczenia, które pozwoli cieszyć się zdrowiem Państwa zwierzęcych przyjaciół.

Działamy tak, abyście zarówno Wy – opiekunowie, jak i wasi czworonożni Towarzysze, czuli się przez nas zaopiekowani i spokojni.

Pomagamy głównie psom i kotom. Zdarza się jednak, że naszej interwencji wymagają jeże, lisy, bociany czy alpaki i one też otrzymują niezbędną pomoc.

Dla nich i dla Was cały czas się rozwijamy. Dysponujemy szerokim zapleczem diagnostycznym (laboratorium, pracownia RTG, USG), gabinetami lekarskimi, profesjonalnie wyposażoną salą operacyjną, przestronną poczekalnią z recepcją oraz dużym parkingiem.

Nasza historia

Założycielem naszej przychodni dla zwierząt jest Wiesław Ciborowski. Urodził się 26 sierpnia 1949 r. w Wołowie Śląskim. Tytuł tech. wet. uzyskał w roku 1968 będąc absolwentem Państwowego Technikum Weterynaryjnego we Wrześni. Wychowawcą klasy był dr. Mieczysław Pietrzak, dyr. Szkoły dr Florian Pierański.

Studia odbywał w Wyższej Szkole Rolniczej we Wrocławiu na Wydziale Weterynarii. Z rąk Dziekana Prof. Dr. Habil. Henryka Balbierza oraz Rektora Prof. Dr. Habil. Ryszarda Badury otrzymał dyplom lek. wet. w roku 1974. Tuż po studiach zatrudnił się na stanowisku ord. lek. wet. w Państwowym Zakładzie Leczniczym dla Zwierząt w Śremie.

Jego praca polegała na świadczeniu usług z zakresu profilaktyki i leczenia zwierząt gospodarskich. Z rozrzewnieniem wspomina tamte czasy, w których gospodarstwa rolne były pełne różnych gatunków zwierząt: trzoda, bydło, kury, kozy, owce. Niemal w każdym gospodarstwie znajdował się koń! Wówczas wieś tętniła życiem!

Od dnia 21 grudnia 1990 roku PZLZ uległ sprywatyzowaniu i był to czas powstania Lecznicy dla Zwierząt „VETICUS”. Wobec wzrastającej w szybkim tempie ilości klientów, zainteresowanych świadczeniem usług dla ich małych, domowych pupili, głownie psów i kotów, lek. wet. Wiesław Ciborowski zdecydował się poszerzyć wiedzę z tego zakresu. Realizując ten zamiar odbył 3-letnie studia podyplomowe w Weterynaryjnym Centrum Kształcenia Podyplomowego w Puławach, uzyskując w grudniu 2001 roku tytuł specjalisty z zakresu „Chorób psów i kotów”.

W roku 2002 do załogi dołączył syn, lek. wet. Piotr Ciborowski, który od samego początku dynamicznie poszerzał zakres swojej wiedzy w zakresie leczenia małych zwierząt. Głównym centrum zainteresowań była chirurgia miękka i kostna oraz radiologia. Kolejne lata to powiększanie zespołu naszej przychodni, pierwsi asystenci i technicy weterynarii, kolejni lekarze weterynarii i obsługa rejestracji wizyt.
Dzięki dużemu zaangażowaniu całej załogi mogliśmy się rozwijać, poszerzać zakres świadczonych usług,również o te wysoce specjalistyczne, pozyskując z każdym rokiem wielu nowych pacjentów.

Nasz zespół

Lekarze weterynarii

współwłaściciel

współwłaściciel

Technicy

Recepcja i administracja

Godziny otwarcia

Kontakt